Je to těžké, ale rozhodně ne nemožné. O čem je řeč? Inu, o tématu, jak získat zpět holku. Rozchod někdy prostě potká skoro každého, páry se rozcházejí kvůli opravdovým maličkostem a nedá se říct, že by tomu snad mělo být do budoucna jinak. Přesto ale však je třeba podotknout, že některé páry se zase dají dohromady. Že je to divné? Ne, naopak logické. Bývalí partneři se rozhodli, že spolu jim bude lépe, z nějakého důvodu. A jeden o druhého nejspíš zabojoval. Takže jak na to, když se podobná situace týká právě Vás?

Je hlavně třeba potlačit slzy a opravdu bojovat. Nic není v životě zadarmo, to je snad jasné. Všechno si musíte vybojovat a zasloužit, totéž platí o partnerce, která Vás opustila – z nějakého konkrétního důvodu. Ten byste měli co nejvíce prověřit a zamyslet se, proč se tak vlastně stalo. Důvod určitě najdete, ba spíše jich asi bude hned několik.

Zamyslete se také nad svými chybami. Rozešli jste se kvůli nim? Dokážete se změnit a začít znovu a lépe? Byl Váš vztah poklidný, nebo spíše bouřlivý a plný hádek? Provázely Vás často afektované stavy, spory, nepříjemné věci a problémy? V takových případech by pak možná bylo lepší nechat vše tak, jak to teď je.

Vše si pořádně promyslete, třeba i proberte s dobrým přítelem a začněte jednat. Dejte si asi měsíční pauzu, kdy se s bývalou přítelkyní pokud možno neuvidíte (náhody v supermarketu nebo kavárně se nepočítají, jde pouze a jen o to vědomě nevyhledávat její přítomnost). Všechno chce čas, nic nesmíte uspěchat – to platí pro víno, whisky i vážné vztahy se ženou, jinak nelze nikdy uspět. Musíte se navíc trošku srovnat, zejména po stránce emocí. Zbrklá řešení samozřejmě nebývají správná, to je stará známá pravda, které se musíte držet, pokud chcete tuhle válku opravdu vyhrát.

Jak získat zpět holku? Jemně a pomalu. Omluvte se za své chyby, které jste v minulosti udělali, je to velké gesto hodné opravdového muže. Ukážete také, že jste zodpovědný a máte i schopnost sebereflexe. To je pro vztah s kýmkoliv opravdu hodně důležité. Rozbouřené emoce nemají místo, na prvním místě musí být klid a rozum!

Dělejte věci, které Vás baví, a mějte se v rámci možností fajn. Je třeba, abyste se z toho bludného kruhu výčitek a záplavy emocí dostali co nejdříve ven a začali jednat s chladnou hlavou. Čeho byste se měli ideálně vyvarovat? Je to především škemrání a doprošování, prostě plazení se po kolenou. Nic podobného nemá šanci na úspěch a navíc to působí trapně, nebo snad ne?

Počkejte tak asi měsíc, to je podle psychologů nejvhodnější doba na to, abyste se dali trošku dohromady a nechali prostor pro totéž bývalému protějšku. Toto období je velmi důležité, jinak hrozí, že Váš plán prostě nevyjde. Po uplynutí této doby zkuste expartnerku kontaktovat s tím, že si chcete popovídat, prostě probrat něco nevinného, zajít se projít, zkrátka a dobře ji chcete vidět. Nevymýšlejte si, že se chcete bavit jen a jen o rozchodu, to by asi vůbec nepřišla a měli byste zavřené dveře. Dokonce možná už nadobro, protože by Vás ve své mysli označila za zoufalce, a z toho se lze jen mimořádně těžko vymanit.

Klíčová je komunikace tváří v tvář, takže zapomeňte na vyřizování těchto věcí po mailu nebo telefonu. Tím dáte najevo značnou míru nesolidnosti, něco podobného prostě do chlapského vyřizování nepatří ani náhodou! SMS zprávy nebo sociální sítě slouží jen k tomu, abyste tu domluvili nějaký osobní kontakt a nic více. Navíc budete hned vědět, jak se bývalá přítelkyně na Váš komentář tváří a půjde hned promptně reagovat. Po internetu nepoznáte skoro nic, to je bohužel taková moderní pravda. Dejte své partnerce prostor na rozmyšlenou, protože přeci nic není radno uspěchat. Bude to chtít nějaký čas, než se k sobě možná vrátíte, ale teď jste udělali vstřícné gesto Vy a počkejte si na reakci, jaká bude!