Pokud jste zrovna prošla rozchodem, jsou šance, že se zrovna sama sebe ptáte, „Měla bych se svým Ex mluvit?“ Tohle je pro vztahového experta většinou jedna z nejtěžších otázek k zodpovezění.

Hádám, že tohle asi nebude první článek radící o vztazích, který čtete, a také hádám, že všechny ty předešlé články říkaly tu samou věc. Pravděpodobně tvrdily, „Neměly byste kontaktovat Vašeho Ex po určitý počet ‘X’ dní!“ a bla bla bla.

Nesnažím se tuto informaci schodit, protože upřímně, opravdu byste neměly kontaktovat svého Expartnera po tom, co se rozejdete, po alespoň 30 dní. Ovšem spoustu mužů i žen dělá tu stejnou chybu předtím, než přijmou nepopulární „žádný kontakt“ periodu. Většina mužů a dívek se domnívá, že pouhé nemluvení na jejich Ex po určitou dobu magicky zabere. No, naneštěstí, byly jste naprosto oklamány – co se tohoto bodu týče.

Co musíte udělat, než započnete periodu žádného kontaktu, je poslat Vašemu bývalému Silné signály. Co myslím pojmem Silné signály?

No, jednoduše řečeno, Silné signály jsou ukazatele, díky kterým si Váš bývalý přítel uvědomí, že jste rozchodem nebyla nijak zničená. Například, po tom, co Vás partner odkopne, místo toho, abyste začala plakat, prosit a naléhat, aby si to rozmysleli, jednoduše řeknete, „Dobře, vlastně jsem to cítila stejně.“

Co tím dokážete je, že efektivně převezmete sílu od „odkopávajícího“ k „odkopnuté“.

Myslím tím, představte si, že se chystáte odkopnout svého přítele nebo přítelkyni a po tom, co jí nebo jemu řeknete, že se chcete rozejít, prostě řeknou „ok“ a odejdou z místnosti. To by bylo asi trochu divné že? Vlastně, troufám si říct, že by Vás to přimělo promluvit si s nimi a zeptat se jich, proč byli tak lhostejní.

 

Jiný Silný signál je něco jako …

„Chtěla bych říct, že podle mě je tento rozchod docela dobrý nápad. Myslím, že jsme opravdu potřebovali nějaký prostor jen pro sebe. Děkuju.“

Pokud uděláte něco takového a pak teprve započnete periodu Žádného kontaktu, budete začínat na novo z pozice plné síly vůči pozici slabosti. Garantuji.

Opakem Silného signálu je Slabý signál (překvápko). Slabé signály jsou velmi jednoduše vymezeny, jedná se o prosení, naléhání, chování se depresivně, brečení, atd. Vlastně, když bduete dělat některé z těchto věcí, je to jeden z důvodů, proč vztahy končí. Tedy, pokud jste udělali něco ze zmíněného a Váš přítel nebo přítelkyně Vás opustil, nedivte se. Zapracujeme na to získat je zpět později.

Slabé signály jsou produktem nejistoty. Chápu, že ne všichni dokáží kontrolovat své emoce – pokud jste žárlivý typ, nemůžu říc t ani udělat nic, co by z Vás udělalo ne-žárlicí osobu, ale co si musíte uvědomit je, že nesmíte nechat Vašeho partnera, aby věděl, že žárlíte.

Video, které Vám vysvětlí, jestli byste měla mluvit na svého Ex

Pokud se chcete definitivně naučit, jestli byste měla mluvit na svého Ex teď nebo ne (a jak vysílat Silné signály), pak sledujte video níže.